Підхід до побудови нелінійної динамічної моделі процесу різання для діагностування станів інструментів

Main Article Content

Олександр Олексійович Фомін
Віталій Данилович Павленко
Олександр Георгійович Дерев’янченко
Володимир Анатолійович Водічев
Олександр Дмитрович Рубан

Анотація

Розглядаються особливості використання теорії інтегральних рядів у прикладних задачах ідентифікації нелінійних динамічних систем в задачах діагностування станів ріжучих інструментів. Обґрунтовано перспективи розробки методу оцінки станів різальних інструментів на основі непрямих вимірювань з використанням інтегральних непараметричних динамічних моделей, побудованих на базі експериментальних даних «вхід–вихід» при використанні тестових імпульсних впливів на систему різання. Такий підхід дозволяє підвищити продуктивність діагностування за рахунок зменшення обсягу обчислень, а також, достовірність діагнозу за рахунок одно-часового обліку нелінійних та інерційних властивостей системи в інтегральних непараметричних динамічних моделях. Крім того, розглянуті моделі здатні описувати несправності, викликані як зміною параметрів системи, так і її структури, а також, можуть використовуватися при тестовому та функціональному діагностуванні.
Розроблено метод побудови інформаційних моделей станів різальних інструментів на основі непрямих вимірювань з використанням тестових імпульсних впливів на систему різання у вигляді навантаження з ударами та реєстрації відгуків системи, на основі яких будуються інформаційні моделі у вигляді багатовимірних перехідних функцій.
Запропонована структурна схема організації експерименту «вхід-вихід» в рамках задачі діагностування стану інструменту в умовах імпульсних впливів на систему різання для отримання первинної діагностичної інформації. Розглянуто способи формування тестових імпульсних навантажень системи різання шляхом послідовного врізання ріжучого інструменту в заготовку з різними глибинами різання, зі змінною подачею різання і зі змінною тривалістю різання.
Обчислювальний експеримент демонструє переваги інформаційних моделей у вигляді багатовимірних перехід-них функцій для моделювання нелінійних динамічних систем в задачах діагностування станів ріжучих інструментів. Встановлено, що багатовимірні перехідні функції другого порядку можуть використовуватися в якості ефективного джерела первинних даних при побудові автоматизованих систем технічного діагностування.

Downloads

Download data is not yet available.

Article Details

Тематика

Розділ

Статті

Автори

Біографія автора

Віталій Данилович Павленко, Oдеський національний політехнічний університет, пр. Шевченко, 1, Одеса, Україна, 65044

доктор технічних наук, професор, професор кафедри комп’ютеризованих систем управління

Статті цього автора (цих авторів), які найбільше читають

Схожі статті

Ви також можете розпочати розширений пошук схожих статей для цієї статті.